Teklif Al

Kalite Yönetim

Politikalarımız

KARINCA Logistics olarak, kaliteyi ulusal ve uluslararası yasal gerekliliklere uygun bir şekilde sağlamak için taahhütte bulunuyoruz. Sürekli iyileştirme ilkesini benimseyerek hizmet kalitemizi yükseltmek için çaba sarf ediyoruz. Müşteri odaklı bir yaklaşım benimseyerek müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutmayı amaçlıyoruz. Müşterilerimize en kaliteli lojistik çözümlerini sunmak için çalışıyor ve işimizi bu prensipler doğrultusunda yürütüyoruz.

YYS

HSSE

QUALITY MANAGEMENT

CERTIFICATES

YYS

Basitleştirilmiş Usullere İlişkin Kolaylıklar:
İhracatta yerinde gümrükleme: İhracat işlemlerini kendi tesislerinden yapabilme, ihracat ürünlerini ihracat gümrük idaresine sunmadan.

İzinli gönderici: Transit eşyalarını kendi tesislerinden hareket gümrük idaresine sunmadan sevk edebilme.
İzinli alıcı: İthalat eşyalarını doğrudan kendi tesislerine ya da ithalat işlemlerini yapabilecekleri bir yere getirebilme ve transit işlemlerini bu tesislerde sonlandırabilme.
İthalatta yerinde gümrükleme: İthalat eşyalarını ithalat gümrük idaresine götürmeden kendi tesislerine sevk edebilme ve ithalat işlemlerini burada yapabilme.

· Teminatlı işlemlerinde kolaylık: İşlem başına ayrı teminat yerine götürü teminat verme seçeneği.
· Fatura Beyanı kolaylığı: Eşyanın değerine bakılmaksızın Fatura Beyanı ve EUR. MED Fatura Beyanı düzenleyebilme.
· Eksik belgeyle beyanda bulunabilme kolaylığı: Eksik belge ile beyanda bulunabilme seçeneği.
· Taşıt Üstü İşlemlerde Kolaylık: Taşıt üstü işlemleri sırasında da yeşil hattan yararlanabilme.
· Eksik Belgeyle Beyanda Bulunabilme: Taşıt üstü işlemleri sırasında eksik belge ile beyanda bulunabilme seçeneği.
· Daha Az Belge Kontrolü veya Muayeneye Tabi Tutulabilme: Belge kontrolü veya muayeneye daha az tabi tutulabilme.
· Öncelikli İşlem Kolaylığı: Belge kontrolü veya muayenenin yapılacak olması halinde, bu işlemleri öncelikle gerçekleştirebilme. Bu kolaylıklar, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü sahiplerine gümrük işlemlerini daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirme imkanı sağlar
· Beyanın Kontrolüne İlişkin Kolaylıklar: Yeşil Hat Kolaylığı: İthalat ve ihracatta gümrük işlemleri sırasında eşyanın tesliminden önce fiziki muayene ve belge kontrolünün olmadığı hat olan yeşil hatta işlem görebilme.
· A.TR dolaşım belgesi düzenleme kolaylığı: Odalarca onay ve gümrük müdürlüklerince vize işlemlerine gerek kalmadan A.TR dolaşım belgesi düzenleyebilme.

HSSE

HSSE belgesi, iş sağlığı, güvenliği, çevre ve kalite yönetimini içeren önemli bir belge türüdür. Bu belge, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri standartlarına uygun olarak hazırlanır ve uluslararası düzeyde geçerliliği bulunur. HSSE belgesi, işyerlerinde çalışanların güvenliğini sağlama, çevreyi koruma ve kaliteyi artırma amacını taşır. HSSE belgesi, yönetim sorumluluğu, bakım faaliyetleri, acil durum yönetimi, eğitim ve davranışlar, kazaların önlenmesi, bilgi ve dokümantasyon gibi ana konuları içerir. Bu konular, yüksek risk altında çalışan kişilerin güvenli bir çalışma ortamında bulunmalarını sağlamak için gereklidir. Bu nedenle HSSE belgesi, iş sağlığı ve güvenliği, çevre koruma ve kalite yönetimi konularında yüksek standartları temsil eder.

KALİTE YÖNETİMİ

KARINCA Logistics olarak, kalite politikamızı ulusal ve uluslararası yasal gerekliliklere uygun şekilde kaliteyi sağlamak, hizmet kalitesini sürekli iyileştirerek yükseltmek ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak olarak belirlemiş bulunuyoruz. İlişkilerimizde, bireylerin hak ve haysiyetlerine saygı gösteriyor, müşterilere en iyi ve doğru çözümleri sunuyor ve toplumların faydalanmalarını sağlıyoruz. Aynı zamanda Kişisel Verilerin Korunması Kanununa uygun olarak müşteri bilgilerinin gizliliğini, bütünlüğünü ve sürekliliğini garanti altına almak için gerekli altyapıyı oluşturuyor ve bilgi güvenliği önlemleri alıyoruz. Bu çerçevede, bilgiye erişimi kontrol ediyor, siber saldırılara karşı bilgi varlıklarını koruyor ve çalışanlarımıza bilgi güvenliği eğitimleri sağlayarak farkındalığı artırıyoruz. Bu politikaları uygulamak ve sürekli olarak iyileştirmek için yönetim desteğiyle çalışıyoruz ve uygulanabilir şartların karşılanmasına yönelik çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz.

KALİTE BELGELERİMİZ

SİZE EN YAKIN KARINCA ROTASINI

BULMAK İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye'nin dört bir yanında ki KARINCA LOGISTICS şubelerini keşfetmeniz ve uzman kadromuzla tanışmanız için size en yakın lokasyona bekliyoruz!